Neveřejná IP u STARNET a NAS Synology přístup z internetu

Můj laický dotaz na nastavení NAS pro přístup z internetu a níže odpověď od techniků ze společnosti STARNET. Věřím, že tento problém neřeším sám a někomu dalšímu pomůže:

OTÁZKA: Dobrý den, pořídil jsem si NAS DS2212j Synology a rád bych pro vlastní potřebu zprovoznil přístup do NASu z mobilního telefonu. Vzhledem k tomu, že nemám veřejnou IP, snažil jsem se nastavit DDNS (myds.synology.com), který mi přidělil „externí“ IP a název hostitele. V routeru jsem též nastavil potřebný port forwarding. Nicméně to nefunguje. Je to tím, že není port forwarding nastaven na routeru apod. u Vás? Je možné NAS takto nějak zprovoznit, nebo mi to z principu nebude fungovat?

ODPOVĚĎ: Dobrý den, služby jako DynDNS a podobné jsou pro jinou situaci. Používají se v případě, že veřejná adresa sice není sdílená, ale často se mění. V některých státech takto fungují ADSL přípojky. Ve Vašem případě bude třeba nejdříve veřejnou IP adresu zpřístupnit, tedy použít službu „veřejná IP adresa“. Jediná varianta, jak používat tuto službu bez příplatku je vytvořit tunel (např. PPTP, EoIP) na nějaké přípojce s veřejnou IP adresou (tedy z někoho jiného) a připojit se na něj svým routerem.

2 odpovědi na “Neveřejná IP u STARNET a NAS Synology přístup z internetu”

  1. Dobrý den, řeším (pravděpodobně) stejnou situaci. V nasu mám zapnuté DDNS, v routeru přesměrované porty, ale na svou DDNS adresu vygenerovanou od synology se nedostanu. (A dále mi NAS píše, že v síti byly nalezeny 2 nebo více routerů.) Chtěl bych se proto zeptat jak dále postupovat. Musím si tedy u Starnetu připlatit veřejnou IP za 99 Kč/měs? A co poté co ji dostanu? Jak to teda správně vše nakonfigurovat aby to fungovalo? Předem děkuji za odpověď.

    1. Ano, buď si zaplatit u starnet veřejnou adresu, to bude fungovat asi nejlíp, nebo přistupovat přes vytvořený přístup přes synology cloud, hledej „synology nas quickconnect“, detail už si bohužel nepamatuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Upozornit emailem na navazující komentáře. Můžete se též přihlásit k odběru bez omentování.