Expedice česká hranice, Tanvald – Žacléř (Krkonoše)

13.-15.10.2016 | 68 km

Krajem Krakonošovým, sněhu, horských boud a kosodřevin

Bába Futéř poudáwa, že co se dole zdá (začínající podzim), nemusí být tam nahoře vůbec pravda (půl metru sněhu!)

Jamal před odjezdem vyhlásil soutěž o nejtěžší batoh, hozenou rukavici zvedl nebojácně Bóča, kdy po pečlivém převážení a stržení několika decimálek prohrál s horským šerpou Jamalem cca o váhu jedné čokolády (+ jedné záložní), zatímco Džardu nechali hluboko v poli. Mne do soutěže za pohrdavých pohledů vůbec nevpustili, nevím, co jim na mé minimalistické výbavě vadilo???

Koupání u Mumlavského vodopádu! Vzduch cca 5 st., voda cca 3 st., bohatě zásobená z tajícího sněhu jen o pár výškových metrů nad námi. V některých chvílích se nesmí moc přemýšlet.. Jardo díky za morální podporu a vzor!

V Martinově boudě se zastavil čas okolo roku 1973! Natáčel se ze film Padesátka od Vojty Kotka? Vrchní získává od nás za položení se do role sněžného Tetřívka! (krkokošská obdoba Oskara) Díky 🙂

Jídlo ani pití si v podstatě žádné nemusíte brát, o boudu s vlastní restaurací a většinou překvapivě i s vlastním pivovárkem tu narazíte skutečně na každém kroku.

Bóča si pro tentokrát vysloužil přezdívku Lešek Šišák.

První den kemp v Harrachově, kdy proběhl test nového vybavení, jako např. hamaka s tarpem, či DYI Tyvek žďárák s tarp/pončem Sea to Summit. V noci 2 st., tedy celkem teplo. Druhý den noclehárna na Luční boudě, poté, co tam dorážíme potmě, po polské červené, okolo největších skalisek Krkonoš, v mlze a větru s nárazy okolo 100 km/h.. Barefoot podrážka mých bot bez vzorku tomu všemu přidává na zajímavosti.

Ranní výstup na Sněžku 1602 z „polské strany po schodech“, připomínající dobývání Himalájských vrcholů po ledu, v nárazovém větru a totální mlze už byl „pouze“ v podobném „nudném“ stylu. S velkými díky proto u české poštovny vracím Jardovi půjčenou trekovou hůlku.

Jamalovy legendářní navigační schopnosti nám málem dovolily poznat polskou stranu Krkonoš – škoda, mohlo to být zajímavé 😀

A pak že Džarda vlka v Kerkonoších nezažije!!

Ne že bychom toho v tý mlze tolik viděli, ale klobouček před Jamalem, který absolvoval větší část etapy v podstatě poslepu, kvůli zánětu v očích, který po cestě větrem a prachem chytil.

Malý slovníček polštiny: Krkonoše – polsky Krščkosčšnožščžeš.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Upozornit emailem na navazující komentáře. Můžete se též přihlásit k odběru bez omentování.